PRÍBEH JODY ORGANIKY

Ivanna ČandováDobrý deň, dovoľte, aby som sa predstavila a rozpovedala príbeh svojho vzniku. Volám sa Joda Organika a  prezradím vám, že moja cesta vzniku nebola rýchla ani ľahká.

Môj príbeh začal, keď p. Ivanne Čandovej lekári diagnostikovali autoimunitné ochorenie štítnej žľazy a vyslovili víziu, že do konca života bude musieť brať lieky. To bol signál, štartovacia čiara! Pani Čandová sa nedokázala zmieriť s víziou lekárov. A tak začala hľadať, čo a ako štítna žľaza v tele robí akú má funkciu a aké procesy ju sprevádzajú, prípadne riadia. Boli to hodiny štúdia odbornej literatúry v tlačenej aj virtuálnej forme, hľadanie alternatívnych riešení namiesto užívania liekov a rozhovory s lekármi aj farmaceutmi, ktorí sú naklonení alternatívnym postupom a liečbe. Výsledkom bolo poznanie (ktoré nie je prevratné), že pomôcť by mohol jód v organickej forme, ktorého však je v bežnom živote, v bežnej strave pramálo a reálne sa vyskytuje len v morských rybách, no aj to len v nepostačujúcich množstvách. Navyše, vďaka úrovni znečistenia morí a oceánov, obsahuje dnes mäso morských rýb ťažké kovy (olovo, ortuť …)  a to má na ľudský organizmus tiež neblahé účinky.

Ivanna Čandová zhrnula získané poznatky a pochopila, že musí urobiť ďaľší krok a to, vyrobiť organickú formu jódu. Nasledovalo ďaľšie štúdium odbornej literatúry, predovšetkým chémie, aby pochopila princíp takejto premeny. Zo štúdia síce pochopila princíp takejto premeny, no ďalej si sama poradiť nedokázala. Preto sa rozhodla osloviť niekoľkých farmaceutov a farmakológov a požiadať ich o pomoc. Predstavila im svoje doterajšie poznatky aj riešenie, ktoré jej z nich vyplynulo. Jedna skupinka vedcov sa nakoniec podujala na výskum, ktorý po mnohých mesiacoch dospel k riešeniu tejto úlohy. Výsledkom som bola JA. Bez mena, neotestovaná, neznáma, nová. Bola som radosť aj obavy. Radosť, lebo som sa narodila, obavy z toho, či budem stála, či sa nebudem meniť a kaziť no a samozrejme aj z toho, či skutočne budem tou pomocou, splnenou nádejou, ktorú odo mňa všetci zúčastnení očakávali. Po niekoľkých ďaľších mesiacoch, kedy som čakala, čo sa so mnou stane zavretá v niekoľkých fľaškách, prišli ďaľšie testy a skúšky. Všetky som zvládla, povedané jazykom pedagógov, na jednotku.

V tomto okamihu, v tomto bode, prišla moja prvá skutočná skúška. Prišiel prvý skutočný test. Teraz sa malo ukázať, či naozaj pomôžem. Pani Čandová sa ma rozhodla otestovať, ľudovo povedané, na vlastnej koži. O tom, že som neškodná, boli vedci presvedčení. Ale o tom, že pomôžem, nie. Každopádne, nastal deň, keď som prvýkrát vstúpila do ľudského tela a následne som to robila každý ďaľší deň po celý mesiac. Po mesiaci prišlo preverenie mojich skutočných účinkov. Výsledky u lekára však boli potvrdením, že dokážem pomáhať! Po ďaľších troch mesiacoch prišla ďaľšia kontrola, ktorá opäť potvrdila moje schopnosti. A po ďaľších troch mesiacoch sa vyšetrenie zopakovalo. Na šťastie moje aj šťastie pani Čandovej bolo všetko v poriadku a jej výsledky sa stále zlepšovali. Moje testovanie sa rozšírilo. Testovali ma v laboratóriu aj niekoľko ďaľšich ľudí (známi p. Ivanny), ktorí trpeli poruchami funkcií štítnej žľazy a rozhodli sa zariskovať a vyskúšať ma. V skratke zhrniem, nikomu sa neprihoršilo, naopak všetci zaznamenali zlepšovanie výsledkov. Tešila som sa, no vyhrané som ešte nemala. Stala som sa, zatial len v rozpracovanej podobe, výživovým doplnkom bez mena.

Nastúpila som cestu testovania v štátnych skúšobniach, aby som mohla dostať meno a kvalifikáciu. Celý proces testov, formalít, byrokratických postupov, trval v tejto fáze viac ako dva roky. Ale dospel do úspešného konca. Narodila som sa, prejavila som svoju životaschopnosť, dostala som meno a začala som pomáhať ľuďom. Rozvoj mojej pomoci je pomalý, pretože na začiatku si ma podávali len „ústnym podaním“. Známy povedal známemu… atd.

Dnes som známa hlavne vďaka internetu. Pomohla som tisíckam ľudí. A budem rada pomáhať aj ďaľším. Na ceste pomoci stretávam aj neprajníkov, ktorí ma hania, že som len drahý tekvicový olej. Proti týmto útokom sa musím ohradiť! Nie! Nie som drahý tekvicový olej! Som Joda Organika! Obsahujem ORGANICKÚ formu jódu! Ak ste tento príbeh prečítali až sem, tak už viete, že trvalo niekoľko rokov, kým som sa ukázala svetu v dnešnej podobe. A podotknem ešte, že môj zrod nebol zadarmo. Len jeden človek sa odhodlal zariskovať, postaviť vsetko na jednu kartu a potom, čo pomohol sebe, ponúkol pomoc aj iným.

Pani Ivanna Čandová.

 

Pokračovanie príbehu TU.

Top
0

Your Cart