O kameni a bylinke…

kamen_bylinka400x300

… alebo prečo si vybrať organický jód… prečo piť Olejovitu (Jodu organiku).

Anorganická forma jódu a organická forma jódu sa od seba líšia presne tak ako kameň a bylinka. Asi všetci si pamätáme, že jedno zo základných rozdelení chémie je delenie na anorganickú – neživú chémiu a organickú – živú chémiu.

Aby sme si uľahčili komplikované chemické vysvetľovanie, vzala som si na pomoc z prírody kameň a bylinku. Asi najbežnejším predstaviteľom neživej chémie je kameň a najjednoduchšie vnímaným predstaviteľom organickej chémie je bylinka. Vybrala som tieto dva vzory preto, že chcem takýmto osobitým príkladom poukázať na rozdiel foriem anorganického a organického jódu. Skúste zjesť kameň… ak prijmeme predpoklad, že by sme ho dokázali zhltnúť celý, po prechode tráviacim traktom, neodovzdá nášmu telu nič, alebo skoro nič a dúfajme, že prirodzeným spôsobom sa ho naše telo zbaví. Obrazne môžeme povedať, že sme zjedli anorganickú chémiu. Na rozdiel od kameňa ak zjeme bylinku (vajce, mäso…), zjeme organickú chémiu, ktorá v našom tele počas doby, ktorý v ňom strávi, odovzdá nášmu telu nejaké živiny aj balastné látky a s jej vylúčením z organizmu nebudeme mať žiadny problém. Telo vyživíme aj obohatíme, udržíme ho v chode, dodáme mu energiu. Presne takto to funguje aj so spracovaním anorganickej a organickej formy jódu.

Živočíšny organizmus je zástupca organickej chémie. Organicky organizmus dokáže spracovať a spoznať organické formy aj keď sú pridávané zvonku. Takže ľudský organizmus prijíma organickú formu jódu ako niečo, čo mu je známe, niečo, čo pozná a čo je pre neho a u neho vítané.

Morská ryba ako jediná, má v sebe organickú formu jódu. Všetko ostatné, vrátané morských rias, organickú formu jódu neobsahuje. Preto vznikla Olejovita® (Joda Organika) ako jedinečný, certifikovaný slovenský produkt. Koncentrácia organickej formy jódu v Olejovite (Joda Organika) mnohonásobne prevyšuje koncentráciu organickej formy jódu v morskej rybe pri porovnateľných množstvách a to bez ďalších negatívnych príveskov v podobe ťažkých kovov (olovo, ortuť, arzén…), ktoré dnes morské ryby v sebe obsahujú vďaka úrovni znečistenia morí a oceánov.

Ak sa teda rozhodnete pre svoje zdravie a vitalitu užívať jód, vyberte si jeho organickú formu, ktorú dokáže telo využiť vo svoj prospech. Jediným prípravkom s organickou formou jódu je slovenská Olejovita® (Joda Oorganika)!

Ivanna Čandová