JÓD V ĽUDSKOM TELE

Ľudské telo je zložitý systém, ktorého fungovanie a procesy v ňom nie je ľahké popísať.  Je všeobecne známe, že človek potrebuje pre svoj život vzduch, vodu a potravu. Toto vymenovanie však ani zďaleka nepostihuje zložitosť procesov, ktorými naše telo tieto tri základné elementy spracúva a ako potom následne s nimi hospodári. Nám postačí skonštatovať, že vďaka týmto trom zložkám žijeme, že sme. Pre naše vysvetlenie o potrebe jódu pre ľudské telo, ale musíme uviesť, že náš organizmus prijíma, obvykle prostredníctvom stravy, malé množstvá rôznych prvkov, ktoré sú pre jeho správne fungovanie nevyhnutné ! Na našej webovej stránke sa venujeme jednému z takýchto prvkov. Týmto prvkom je jód. Najprv si teda povedzme, čo je jód. Jód – zaloviac v pamäti, spomenieme si na Mendelejevovu periodickú tabuľku chemických prvkov a možno vám tým vyvoláme úsmev na tvári. Povedzme teda, že jód má svoje nespochybniteľné miesto v tejto tabuľke a teda v sústave chemických prvkov. V našom bežnom živote nás v súvislosti s jódom najpravdepodobnejšie napadne dobre známe jódová tinktúra. Ale pozrime sa na jód z hľadiska potrieb nášho tela. Jód je esenciálny minerálny prvok, nevyhnutný pre činnosť ľudského organizmu a nenahraditeľný inou látkou. Je potrebné tiež spomenúť, že jód má vplyv na správne fungovanie každej bunky v tele. Možno napriek jednoduchej interpretácii, podotýkame, že predchádzajúce konštatovania vychádzajú z vedeckých štúdií. Tieto štúdie tiež uvádzajú o význame a funkcii jódu v organizme nasledovné :

  • jód má vplyv na všetky bunky v tele- jód je nevyhnutný pre tvorbu hormónov štítnej žľazy- jód je nevyhnutný pre tvorbu hormónov produkovaných ostatnými endokrinnými žľazami- jód je špecifický antioxidant, ktorý vychytáva voľné radikály, čím chráni bunky pred poškodením a významne znižuje riziko ochorenia
  • jód má pozitívny vplyv na vývoj plodu
  • jód má významný účinok na: zníženie viskozity krvi, na korekciu lipémie a inhibíciu produkcie cholesterolu, zvýšenie funkčnosti imunitného systému, potláčanie depresie, zlepšenie pamäte

Veríme, že budete s nami súhlasiť, po prečítaní už vyššie uvedeného, že jód má skutočne nezastupiteľný a nezanedbateľný význam pre naše telo. Všetky uvedené skutočnosti sú výsledkom dlhoročných bádaní vedeckých pracovníkov z celého sveta. A vyššie spomenuté výsledky odborných štúdií nezostanú konečným vymenovaním významu a funkcií jódu v našom tele.

Naša webová stránka pojednáva a potrebe a dôležitosti ORGANICKEJ formy jódu pre ľudský organizmus. Vzhľadom na to, že v dnešnej dobe už prakticky nedokážeme dodať nášmu telu organickú formu jódu (čo je neškodná, zdravá a prirodzená forma) v potrebnom množstve a kvalite, dochádza v ľudskom tele k poruchám činnosti endokrinných žliaz, ktoré sa nemusia prejaviť okamžite, ale ich čiastočné a postupné zlyhávanie má potom rozsiahle a vážne následky. Poruchy funkcie štítnej žľazy a endokrinných žliaz majú rôzne prejavy v škále od nadmerného potenia sa, zlej látkovej výmeny, reprodukčnej neschopnosti, poruchy vývinu plodu, vysokého krvného tlaku, vysokého cholesterolu, vysokého cukru, až po pocit absolútnej únavy a vyčerpanosti. Potreba organickej formy jódu je jav, ktorý nás sprevádza celý život a začína sa u detí ešte v mamičkinom brušku. Matka aj jej plod potrebujú jód pre normálne a zdravé tehotenstvo, pre správny vývoj plodu. Endokrinné orgány a ich zdravé fungovanie zodpovedajú aj za schopnosť ženy otehotnieť a u muža schopnosť plodiť. U detí sa jedná o zdravý vývoj kostí, imunitu, zdravú pokožku, zuby, vlasy, nechty.

V pubertálnom veku, v čase vývoja pohlavných orgánov a tvorby hormónov, jód zodpovedá za ich zdravý vývoj, potrebné množstvo a kvalitu. Spôsob nášho života, stresujúce okolnosti, pracovné vyťaženie, športový výkon ale aj mnohé ďaľšie faktory opäť kladú zvýšené nároky na prísun jódu v organickej forme. A čím je človek starší, tým citlivejšie reaguje na hormonálnu nerovnáhu, ktorej príčinou môže byť (a najčastejšie aj tomu tak je) nedostok jódu, jeho organickej formy, v tele. Výživový doplnok JODA ORGANIKA s organickou formou jódu je produkt, ktorý vám pomôže vyššie  spomenutým problémom nielen predchádzať (to znamená, že pôsobí preventívne), ale pôsobí priaznivo a napomáha aj pri medecínskej liečbe, aby sa stratená rovnováha a poruchy správneho fungovania endokrinného systému opäť dostali do normálu, aby endokrinný systém správne a zdravo fungoval. Výživový doplnok JODA ORGANIKA s organickou formou jódu vám ponúka pomoc, o ktorú vaše telo, váš organizmus, žiada!

Top
0

Your Cart