ČASTÉ OTÁZKY

Vážený návštevník webovej stránky, často sa nám stáva, že sa nás naši zákazníci, v rámci lepšieho informovania sa, pýtajú pomerne všeobecné otázky. Prichádzajú nám ale taktiež otázky, ktoré sú odbornejšieho charakteru. V tejto kapitole sa venujeme práve takýmto problémom a zároveň Vám k nim poskytujeme aj odpovede.

Dovoľujeme si tu preto uviesť vybrané problémy, ktoré Vás zaujímajú, aby ste opäť mohli sami sebe zodpovedať najpodstatnejšie otázky. Potrebuje Váš organizmus pomoc? Máte symptómy (príznaky), ktoré sa objavili u Vašich známych v užšom alebo širšom okolí? Potrebujete pomôcť Vášmu telu? Kto Vám v takomto prípade pomôže? Na mieste je i otázka – Čo mi pomôže? A naša odpoveď, nami ponúkaná pomoc, v prípade, že ju potrebujete, je JODA ORGANIKA.

Nech sa páči, prečítajte si nasledovné riadky, ktoré Vám pomôž  uistiť sa, či príznaky iných ľudí nepozorujete aj sami na sebe.

Koľko jódu potrebujeme?

Podľa odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR potrebuje dospelý človek približne 150 µg jódu na deň. V najuvedomelejších krajinách, akými sú napr. Nemecku či Japonsko, sa odporúča užívať niekoľkokrát väčšie množstvo jódu. Výnimočne dôležitou skupinou so zvýšenou potrebou jódu sú predovšetkým tehotné ženy a dojčiace matky pre ktoré sa odporúčaná denná dávka ustanovuje na 250 µg jódu na deň . Rovnako dôležitý je jód pre každého, kto sa zotavuje z choroby, pri chronických ochoreniach a pre všetkých, ktorí sa cítia slabí a majú ťažkosti bez udania príčiny. Rovnako je jód dôležitý aj pri všetkých autoimunitných ochoreniach.

Máme dostatok jódu?

Je všeobecne známe, že Európa je prirodzene chudobná na jód, preto je deficit jódu v organizme jednou z najpálčivejších zdravotných ťažkostí. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí nedostatkom jódu až 52 % populácie Európy.

Čo sa stane, keď nemáme dostatok jódu?

Ak telo nemá dostatok jódu, človeku chýbajú hormóny štítnej žľazy, a tým telo stráca kontrolu nad správnou činnosťou svojich orgánov. Prácu štítnej žľazy možno prirovnať k pozícii výkonného riaditeľa vo firme. Tak ako sa riaditeľ riadi cieľmi a požiadavkami majiteľa firmy, tak sa štítna žľaza riadi príkazmi hypofýzy. Avšak nato, aby mohla štítna žľaza správne vykonávať svoju funkciu, potrebuje jód. Ten je základnou substanciou látok, ktoré štítna žľaza produkuje, a ktoré ovplyvňujú správnu prácu ďalších orgánov. Pri dlhodobom a hlbokom deficite jódu dochádza k zväčšeniu (struma) štítnej žľazy. U malých detí môže tento deficit vyústiť až do kreténizmu (duševná a telesná zaostalosť).

Kedy je nedostatok jódu vážnym problémom?

Medzi príznaky spôsobené nedostatkom jódu radíme pretrvávajúcu únavu, slabú koncentráciu, nervozitu, silné potenie, bolesť hlavy, zvýšený srdcový pulz, celkovú slabosť, zvýšený cholesterol a hladinu cukru v krvi, zvýšený krvný tlak a všetky ťažkosti z neobjasnených dôvodov (syndrómy, autoimunitné ochorenia).

Nedostatok jódu nedokážeme doplniť iba stravou. Naša spoločnosť Glandula Mystery, vyvinula originálnu technológiu, ktorá dokáže poskytnúť jód v bezpečnej a účinnej forme, ktorú telo dokáže prijať v ORGANICKEJ FORME. Organická forma jódu vo výživovom doplnku JODA ORGANIKA  sa po užití ihneď vstrebáva do organizmu, nadbytok sa neukladá.

Je možné dosiahnuť nadbytok jódu?

Ak užívame anorganický jód, ktorý nie je viazaný na potravu, jeho nadmerným užívaním môžeme spôsobiť trvalé poškodenie štítnej žľazy. Naopak, užívaním organickej formy jódu – JODA ORGANIKA, nie je možné ohroziť štítnu žľazu predávkovaním. 

Je dodatočné užívanie organickej formy jódu potrebné a užitočné?

Podľa alarmujúcich štatistík WHO strava a prirodzené prostredie nedokážu organizmu dostatočne poskytnúť potrebnú organickú formu jódu. Telo má zvýšenú potrebu prijímať organický jód predovšetkým počas stresu, napätia, choroby a vo väčšine fyzických a psychických záťaží. Preto je užívanie výživového doplnku JODA ORGANIKA s organickou formou jódu veľmi dôležitá pomoc pri prekonávaní rôznych náporov a stresov.

Otestujte sa

Ak ste sa na našej webovej stránke dostali až k tejto kapitole, nie ste už iba bežný návštevník,  ste aj  jej používateľ. Vaše preklikanie sa až sem nás teší, pretože je zrejmé, že sa zaujímate o svoje zdravie a potreby Vášho organizmu. Zároveň ste  ochotný mu v prípade potreby pomôcť a dodať to, čoho má nedostatok. Aby sme Vám uľahčili zhodnotenie potreby organickej formy jódu, pripravili sme pre Vás jednoduchý test aj s vyhodnotením a prípadnými odporúčaniami ako ďalej postupovať. Prosíme, sami pre seba, pre vlastné zorientovanie sa, si odpovedzte na nasledujúce otázky:

Je vo Vašom tele dostatok jódu?

1.Cítite často únavu, malátnosť alebo letargiu?

2.Ťažko sa koncentrujete?

3.Robí Vám problémy ranné vstávanie?

4.Zhoršila sa Vám kvalita vlasov alebo Vám vlasy vypadávajú?

5.Lámu sa Vám nechty?

6.Ste citlivý na chlad? Je Vám často chladno? Máte chladné končeky prstov?

7.Máte nepravidelnú stolicu? Alebo sklony k zápche?

8.Pribrali ste na váhe napriek tomu, že príjem Vašej stravy sa nezvýšil?

9.Neviete schudnúť napriek tomu, že ste upravili stravu a pravidelne cvičíte?

10.Ľahko sa dostávate do stresu?

11.Zdá sa Vám, akoby už všetko bolo nad Vaše sily?

12.Otázka pre mužov: vyskytuje sa u Vás občas problém s potenciou?

13.Otázka pre ženy: máte nepravidelnú menštruáciu?

14.Máte cystu (na prsníku alebo vaječníku)?

Počet kladných odpovedía odporučenie:

0 – 2 kladné odpovede – Váš organizmus je v poriadku. JODU ORGANIKU Vám odporúčame brať iba preventívne. Nezabudnite však, že prevencia je dôležitá!

3 – 5 kladných odpovedí – V prípade, že ste sa dostali pri odpovedaní si v teste na naše otázky do tejto kategórie, Váš organizmus trpí nedostatkom organického jódu a užívanie JODY ORGANIKY odporúčame začať okamžite. Následne Vám odporúčame test zopakovať o mesiac a sledovať sprievodné javy organizmu.

6-9 kladných odpovedí – Okrem okamžitého užívania JODY ORGANIKY navštívte svojho lekára.

9-14 kladných odpovedí – Okamžite navštívte svojho lekára.

POMOC

Vážený návštevník webovej stránky, zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo robí človek, keď sa dostane do problémov, keď je zranený, keď horí, jednoducho keď je v ohrození? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Vyhľadá pomoc. Je dôležité si uvedomiť, koľkokrát v živote sme odkázaní na pomoc zvonka, na pomoc od niekoho iného. Náš organizmus, naše telo v prípadoch, keď to potrebuje, tiež žiada o pomoc zvonka. A túto pomoc mu viete poskytnúť aj Vy sami.

Ak Vaše telo žiada o pomoc nebuďte k nemu nevšímavý. Počúvnite to volanie a pomôžte. Vaše telo Vám za to poďakuje. Cieľom našej spoločnosti je pomôcť Vám v prípadoch, kedy  Vaše telo potrebuje organický jód. Naša webová stránka Vám ukáže a prezradí, kedy túto pomoc potrebujete. Vaše telo bude vďačné za pomoc, ktorú mu prostredníctvom výživového doplnku JODA ORGANIKA s organickou formou jódu poskytnete. Neodmietnite pomoc, ktorú Vám ponúkame, pretože tým pomôžete Vášmu vlastnému organizmu. V tejto chvíli však patrí naše poďakovanie práve Vám, pretože už samotnou návštevou našej webovej stránky ste urobili prvý krok, ktorým smerujete k prijatiu ponúkanej pomoci a následnej skutočnej a správnej pomoci Vášmu telu.

Ďakujeme.

Top
0

Your Cart