DOSTATOK A NEDOSTATOK JÓDU

V nasledujúcom texte Vám priblížime, aký dôležitý je dostatok jódu pre náš organizmus, respektíve čo všetko môže jeho nedostatok spôsobiť. Vzhľadom na to, že dostatok jódu človek ani jeho centrálny nervový systém prakticky nepociťuje, budeme sa zaoberať  nedostatkom jódu v tele. Všetko čo nedostatok jódu v organizme spôsobuje, dostatok jódu naopak zase napráva. Venujme sa teda nedostatku jódu (keďže je to jeden zo všeobecných problémov ľudskej populácie) v ďalšom texte. V úvode sa opäť opierame o vedecké poznatky a uvádzame:

  • jód prispieva k správnej forme hormónov štítnej žľazy a jej správnemu fungovaniu
  • jód prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • jód prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
  • jód prispieva k normálnemu vývoju, rastu detí
  • jód prispieva k udržaniu zdravej pokožky, nechtov

Pre jednoduchosť povieme iba toľko, že nedostatok jódu spôsobuje stratu rovnováhy  (nerovnováha, disharmónia) celého organizmu a následne aj rôzne ochorenia. S nedostatkom jódu sa začínajú fyziologické  komplikácie a vznikajú civilizačné choroby, duševná zaostalosť, a to najmä u detí, ohrozenie vývoja mozgu plodu, poruchy učenia u detí, únava, spomalenie reflexov, zníženie IQ, problémy žien pri menštruačnom cykle, problémy spojené  s tehotenstvom či dokonca až s neplodnosťou, poruchy plodnosti u mužov, zmeny telesnej hmotnosti, sklony k depresiám, oslabenie imunity, a v neposlednom rade poruchy srdcovo cievneho systému a anémia. Tu si Vás dovolíme upozorniť, že jedna z najzávažnejších porúch, ktorú spôsobuje nedostatok jódu v ľudskom tele je narušenie harmónie a porucha funkcie štítnej žľazy. Asi málokto si uvedomuje, čo všetko má nedostatok jódu v našom organizme na „svedomí“. Už sme spomínali, čo všetko môže nedostatok jódu v našom tele spôsobiť. Ponúkame Vám jednoduchú odpoveď na dôležitú otázku, čo s tým môžeme urobiť, či ako tomu môžeme predísť. Zjednodušene by sme Vám mohli odporučiť: „Jedzte ryby.“ V tejto súvislosti sme už ale upozornili na riziká, ktoré so sebou konzumácia kontaminovaných morských rýb prináša.

rybicka

Práve kvôli tomuto problému si dovoľujeme dať Vám do pozornosti výživový doplnok JODA ORGANIKA s aktívnym organickým jódom. JODA ORGANIKA obsahuje už spomenutý organický jód, ktorý ako ste sa mohli dočítať, je pre ľudské telo potrebný a nenahraditeľný. JODA ORGANIKA Vám zabezpečí dennodenné potrebné množstvo organického jódu pre Vaše telo. Prísunom jódu zabezpečíte naplnenie potrieb vášho organizmu, „uhasíte“ jeho smäd po jóde a významne pomôžete Vášmu telu pri jeho správnom fungovaní.

 

Top
0

Your Cart